Митревски како лидер: Некогаш победувaш, некогаш учиш, но секогаш гледај напред…

Никола Митревски беше капитен на македонската репрезентација на СП 2023, а на одличниот голман му е јасно дека резултатски нашиот национален тим не ги оправда очекувања.

Скромен како и секогаш, Митревски со оптимизам гледа на наредните предизвици на репрезентацијата, испраќајќи мотивирачка порака преку својот инстаграм профил.

„Некогаш победувш, некогаш учиш, но секогаш гледај напред“, порача Митревски крај заедничка фотографија од националниот тим на мундијалот од Полска.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Mitrevski (@nikolamitrevski16)

Се вчитува...