Младите вардарци се сопнаа на стартот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нова сезона за Вардар, но не почна на најпосакуван начин. Тимот на Александар Васоски, кој немаше можност ниту да биде засилен ова лето, доживеа пораз од Македонија ЃП. Младите вардарци имаа голема желба, но искуството беше на страната на „лавовите“.

Боби Божиновски пред речиси две децении беше дел од Вардар, сега погоди за водство на Македонија ЃП.

 

Се вчитува...