Момци полни енергија, срце, мотив – дишат и живеат како еден (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските одбојкари со денешната победа против Турција и пласманот на ЕП 2021 уште еднаш покажаа дека сета своја енергија, срце, мотив и заедништво и тоа како знаат да ја преточат во квалитет на терен, пресудни со победи тогаш кога е неопходно.

Предводени од Никола Ѓорѓиев уште еднаш ја израдуваа спортска Македонија, навестувајќи нов позитивен настап и на ЕП оваа година.

 

 

Се вчитува...