Mozzart дава најголеми квоти на свет: Аргентина 2,81 и Чешка 1,75!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Понудата е намалена, но интересни натпревари има и понатаму. Пред вас се две поклон квоти, какви што нема да најдете на ниту едно друго место на свет. Букмејкерите на Mozzart беа со широки раце на двата натпревари од јужноамериканските квалификации за Светското Првенство.

Колумбија – Аргентина (среда, 01.00), двојка 2,81

Пред Колумбија и Аргентина е генералната проба пред стартот на Копа Америка. Аргентинскиот селектор, Лионел Скалони се најде на удар после претходните квалификациски натпревари за место на Мундијалот во Чиле. Во четвртокот уфрли четири дебитанти и „гаучосите“ на домашен терен одиграа нерешено 1:1, а за бодот најзаслужен е Лео Меси, кој постигна гол од пенал. Аргентина е второпласирана во јужноамериканските квалификации со четири бодови помалку од водечкиот Бразил, а особено слаби партии прикажува на домашен терен. На трите последни натпревари дома, го совлада само Еквадор со 1:0, додека пак ремизираше со Парагвај со 1:1. Иако Аргентинците имаат многу офанзивни асови во тимот, они едноставно не се согласуваат добро во репрезентацијата. Меѓутоа, „гаучосите“ се сретнаа со најслабите репрезентации на континентот, Боливија и Перу. Колумбија е противник од повисоко ниво, иако во квалификациите добрите моменти се менуваат со лошите. Два пати победи со 3:0, еднаш одиграа нерешено 2:2, а има и два тешки порази со 0:3 и 1:6.

 

Чешка – Албанија (вторник, 20.15), кец 1,75

Чешката репрезентација доби голем шамар пред почетокот на Европското Првенство. На претпоследниот подготвителен натпревар во Италија доживеа тежок дебакл во судирот со „азурите“ со 4:0. Селекцијата има огромни потешкотии на штоперската позиција, каде моментално има само два централни дефанзивци, а ниту еден од нив не беше убедлив против Италија. Во секој случај, во домашно опкружување против Албанија, Чесите ќе пробаат да демонстрираат друг интензитет на игра, во напаѓачкиот дел би требало да бидат многу поопасни и од почеток ќе заиграат Сучек и Шик. Тоа би требало да резултира со шанси, иако Албанија на последниот дуел во Велс ја сочува својата мрежа, играјќи 0:0.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...