Mozzart дава најголеми квоти на свет: Србија 2,25, Холандија 2,05 и Украина 1,55!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Богата фудбалска програма оваа среда, па букмејкерите на Mozzart се на слатки маки. Тие ги наградија играчите со сјајни квоти на еден пријателски натпревар и два натпревара од квалификациите за мундијалот во Катар.

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

 

Катар – Србија (среда, 20.45), двојка 2,25

Репрезентацијата на Катар никогаш не играла на завршна фаза од едно Светско Првенство, но тоа ќе се промени, бидејќи оваа земја е домаќин на смотрата на најдобрите на планетата во 2022 година. Во 2019 година, репрезентацијата на Катар за прв пат го освои АФЦ купот на Азија, по што беше бронзена на Голд Купот на КОНКАКАФ зоната, на кој учествуваа како гости. На овој турнир азискиот тим ја победи Гренада (4:0), Хондурас (2:0) и Салвадор (3:2), но во полуфиналето потклекнаа пред селекцијата на САД (0:1). Вечерва во Дебрецин, Катар игра пријателски дуел против Србија, која се подготвува за продолжување на квалификацискиот циклус за Мундијалот. Во досегашните натпревари, „орлите“ играа добри и во три кола победија против Република Ирска (3:2), ремизираа со Португалија (2:2) и го совладаа Азербејџан (2:1).

 

Норвешка – Холандија (среда, 20.45), двојка 2,05

Во четвртото коло од квалификациите за Светското Првенство, репрезентацијата на Норвешка во Осло ќе ја нагости селекцијата на Холандија. Ривалите имаат ист број на бодови, па возбудувања нема да недостасуваат. Норвешка пак, во последно време е доста неубедлива на домашен терен, каде доживеа четири порази во последните седум дуели. Во претходното квалификациско коло, Норвежаните минимално ја победија Црна Гора на гостувањето со 1:0, а потоа имаа два тест дуели, скромно совладувајќи ги Луксембург со 1:0 и доживеаја еден пораз од Грција на свој терен со 1:2. Во меѓувреме, Холандија добро настапи на Европското Првенство, но неочекувано испадна од Чешка во осминафиналето. „Лалињата“ исто така имаат шест бодови на контото, а во претходното коло се прошетаа во Гибралтар победувајќи со 7:0, а пред тоа ја совладаа Летонија на свој терен со 2:0.

 

Казахстан – Украина (среда, 16.00), двојка 1,55

Казахстан зема бодови од украинската репрезентација во Киев, но ќе се осветат ли жолто-сините во Нур Султан? Репрезентацијата на Казахстан заврши на петтото место во групата во квалификациите за ЕУРО, Лига на Нации исто така ја заврши со неуспех, но како стојат работите нема да имаат радост ни по борбата за заминување во Катар на мундијалот. Казахстан стартуваше со пораз од Франција, додека во второто коло направи мала сензација, бидејќи му откина бод на денешниот ривал. Украинците се неуспешни во квалификациите за Мундијалот, бидејќи во три дуели одиграа нерешено, Победата е неопходна на пулените на Андреј Шевченко, бидејќи Франција се одлепи на врвот со четири бодови повеќе.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

 

Се вчитува...