Mozzart дава најголеми квоти на свет: Вилјареaл 1.60 и Арсенал 1.90!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Четврток е традиционално ден кога Лига Европа е во прв план. Денес се играат реванш 1/4-финалните натпревари од второто по ранг европско натпреварување. Букмејкерите на Mozzart и овој пат беа со широки раце и нудат две квоти кои во секој момент ќе бидат најголеми на свет!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Вилјареал – Динамо Загреб (четврток, 21.00), кец 1,60

„Жолтата подморница“ викендов беше непријатно изненадена во Примера со поразот од Осасуна (1:2) на домашен терен, но е на праг на 1/2-финалето на Лига Европа. На Максимир пред седум дена Вилјареал славеше со 1:0 со голот на Џерард Морено. „Модрите“ направија сензација во претходната рунда кога го исфрлија Тотенхем, но се чини дека шпанскиот тим е непремостлива препрека за Орсиќ и другарите. Тренерот на Загрепчаните, Дамир Крзнар, најверојатно ќе извади тим без класичен напаѓач. Недостасуваат Бруно Петковиќ и Марио Гаврановиќ, но тука е Мислам Орсиќ, кој ги разнесе „спарси“ во претходната рунда. Овие два тимови пред 11 години ги одмерија силите во групната фаза на Лигата на Европа, а Вилјареал тогаш славеше со 3:0.

Славија Прага – Арсенал (четврток, 21.00), двојка 1,90

Натпревар на сезоната за Арсенал. Единствена надеж дека следната сезона четата на Микел Артета може до Лигата на Шампиони е да ја освои Лига Европа. Славија се покажа како тврд орев. Во претходните две рунди исфрли екипи од Островот, Лестер и Глазгов Ренџерс, а од првиот натпревар од Лондон, чешкиот шампион има одлични 1:1. Тимот од Прага и дефинитивно остана без дефанзивецот Ондреј Куделе, кој доби забрана за настап во Лига Европа од дури 10 натпревари поради расистички напади на мечот со Глазгоз во претходната рунда. „Топџиите“ не можат да сметаат на повредените дефанзивци Давид Луиз и Киеран Тирни. Гостите имаат неповолен резултат од првиот натпревар на Емирати, па морааат да победат во Прага или да одиграат нерешено со два постигнати голови, доколку сакаат да останат во ова натпреварување и да го продолжат походот кон пехарот и настап во Лигата на Шампиони следната сезона.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

  • Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...