Мурињо конечно му даде шанса на Деле Али, а тој… возврати со убавица за која долго ќе се раскажува (ВИДЕО)

Жозе Мурињо конечно му даде шанса на Деле Али во мечот со Волфсбергер во Лигата на Европа. Англичанецот на вистински начин му врати на Португалецот за дадената шанса постигнувајќи неверојатен гол со „ножички“ за водство на клубот од Лондоно со 1-0.

 

 

Се вчитува...