Мурињо си најде работа, ќе дебитира на Манчестер Јунајтед – Челси (ВИДЕО)

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед и на Челси, Жозе Мурињо, од викендов почнува нова работа. Ќе биде аналитичар за Премиер-лига на специјализираниот канал „Скај Спортс“, а ќе дебитира веќе утре на дебито меќу неговите поранешни клубови.

„Мурињо има длабоко фудбалско знаење, но и познавања од соблекувалните и со тоа ќе биде од големо значење во нашето студио“ – велат од „Скај Спортс“.

 

Се вчитува...