На Бејл не му паѓа тешко изолацијата, по цел ден си игра голф (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид се во изолација која продолжи и откако го минаа задолжителниот карантин поради кошаркарот Треј Томпкинс, кој заболе од коронавирус. Но, осаменоста и не му паѓа така тешко на Герет Бејл. Тој по цел ден си игра голф во својот раскошен дом во Мадрид. Во еден период тој и јавно кажа дека повеќе сака да игра голф, отколку да игра фудбал за Реал Мадрид, што страшно ги налути сите приврзаници на „кралскиот клуб“.

Се вчитува...