На Лејкерс не може да им помогне ни Леброн – Срамен пораз од Бостон во „НБА класикот“ (ВИДЕО)

Леброн Џејмс се врати по повредата, но и тоа не беше доволно Лејкерс да го избегнат срамот на гостувањето кај Бостон Селтикс (130-109).

Џејсон Тејтум со 37 поени и 11 скока беше предводник на Селтикс, додека кај Лејкерс, Ентони Дејвис заврши со 31 поен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Во останатите мечеви од синоќешната понуда: Шарлот – Индијана 121-108, Детроит – Голден Стејт 102-105, Бруклин – Орландо 115-113, Милвоки – Оклахома 96-89, Њу Орлеанс – ЛА Клиперс 94-81, Денвер – Чикаго 108-114, Феникс – Далас 112-104 и Сакраменто – Торонто 89-108.

Се вчитува...