На „Вембли“ место натпревар порака со поддршка за Италија

Англискиот храм на фудбалот, Вембли е во бојата на италијанското знаме во знак на поддршка на земјата која е најмногу погодена во Европа од пандемијата на коронавирусот.

Доколку се одеше по планот, вечерва Англија и Италија требаше да играат пријателски натпревар токму на Вембли.

„Можеби вечерва не сме заедно на теренот, но заедно стоиме обединети во ова тешко време. Останете дома, спасете животи“, е пораката на официјалниот налог на репрезентацијата на Англија. 

Се вчитува...