Надмудрувањето меѓу Тасевски и Захариевски заврши со реми (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Струга ТЛ и Македонија ЃП ги поделија бодовите на стартот од пролетниот дел од сезоната.

„Лавовите“ беа поблиску до победата по голот на Личина во 50. минута, но домашните израмнија во 85. минута со погодокот на Алтипармаковски. На крајот тактичкото надмудрување меѓу двајцата стратези, Срѓан Захариевски и Жикица Тасевски заврши со реми…

 

Се вчитува...