Најбизарната ситуација во историјата на НБА – Навивач поврати на теренот, па судијата мораше да го прекине мечот (ВИДЕО)

Најбизарната ситуација во историјата на НБА лигата се случи на синоќешниот натпревар меѓу Јута Џез и Сакраменто Кингс кој гостите од Солт Лејк го добија со 105-123.

Сепак, ситуацијата која веднаш стана вирална се случи на почетокот на последниот период кога еден повеќе од расположен фан на домашниот тим одлучи да се опушти на паркетот во „Голден центарот“.

Навивачот малку повеќе се напил, па сета таа „емоција“ мораше да ја „поврати“ на паркетот. По оваа случка главните судии го прекинаа мечот, па мораше да интервенира екипата за одржување на чистотата во салата.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Се вчитува...