Најбрзиот гол во кариерата за Елиф Елмас: Погодок по само 11 СЕКУНДИ игра за водство на Наполи (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна најбрзиот гол во својата кариера носејќи водство за Наполи во 3. коло од Групата Ц во Лигата на Европа против Спартак Москва по само 11 секунди игра.

Само што почна дуелот во Неапол, а домашните откако тргнаа од центарот, 11 секунди беа доволни Елмас да го совлада гостинскиот голман Максименко…

Се вчитува...