Најлошиот пенал во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Фудбалерот на Свонси, Берсант Чељина, се посрамоти во поразот на „лебедите“ со 3-0 од ВБА во 37. коло од Чемпионшип. При водство на ВБА од 1-0, Свонси доби пенал, а Чељина ја презема одговорноста. Сепак Косовецот не се снајде најдобро, изведувајќи еден од најлошите пенали во историјата на фудбалот.

Се вчитува...