Најлудата сцена на ЕВРО – Киелини пред пеналите го шамараше Алба (ВИДЕО)

Италија е првиот финалист на Европското првенство откако по изведување на пенали беше подобра од Шпанија. Пред изведувањето на ударите од белата точка се случи еден интересен момент.

Двајцата капитени, Џорџо Киелини и Жорди Алба одлучуваа на кој гол ќе се изведуваат пеналите и кој прв да бие, а во целата еуфорија италијанскиот капитен малку се опушти па почна да го закача Шпанецо. Киелини прво го штипкаше Алба, па потоа му удри неколку „пријателски“ шамари за на крајот се да заврши со прегратка.

 

Се вчитува...