Најлудиот автогол во сезоната – Голманот на Баер навистина не знае што направи (ВИДЕО)

Баер Леверкузен триумфираше со 1-2 на гостувањето кај Арминија Билефилд и се доближи на само еден бод од лидерот во Бундеслигата, Баерн Минхен. Сепак, во 47. минута се случи можеби и најкомичната ситуација во целиот тек од годишната сезона во европскиот фудбал.

Голманот на „фармацевтите“ Лукаш Храдецки не се снајде баш најдобро и го постигна најбизарниот автогол сезонава.

 

Се вчитува...