Најубавиот гол кој никогаш не е постигнат… (ВИДЕО)

Борусија Менхенгладбах и Баерн Минхен утре ги очекува нова меѓусебна пресметка во Бундеслигата.

Дуелите меѓу двете екипи отсекогаш важеле за едни од поинтересните во историјата на германскиот фудбал, но дефинитивно еден момент засекогаш ќе остане запаметен во аналите на фудбалската игра.

Тоа е моментот од 1983 година и членот на Борусија Менхенгладбах, Ханс-Гунтер Брунс… Човекот кој ќе остане запаметен како творецот на „Најубавиот гол во историјата кој никогаш не е постигнат!“

Се вчитува...