Наместен меч и комичен гол – Фудбалската јавност во шок (ВИДЕО)

Ако објавената снимката се разгледа неколкупати, веднаш се разбира дењка станува збор за фудбалска местенка, на која треба да се прими гол. Оваа комична акција се случи на натпреварот Мохреб Тетуан и Ренасанс Земамра во мароканското првенство, а победија домаќините со 3-0.

„Црна дамка“ на оваа убедлива победа е објавеното видео, а на кое гостинскиот стопер мораше со сила да се изглупира за да му пушти на противникот да даде гол. Ама, тоа глупирање, е трагично за светскиот фудбал.

Фудбалерот комично сам се сопна и падна, па ја загуби топката, а противничкиот напаѓач без никаков проблем ја зема и влезе во шанса која на крај заврши со гол.

 

 

Се вчитува...