Нант ги почна подготовките со малку сеир за Лазаров: „Чичко Киро пак ќе биде на час…“ (ФОТО)

Нант ги почна подготовките за новата ракометна сезона во Франција и во Лигата на шампионите. Се разбира и со најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров.

Доаѓањето на ракометарите на првиот собир ниту официјалните клупски профили на Нант не пропуштија да го прокоментираат на свој начин. Па, така и за македонскиот репрезентативец…

„Бидете смирени, чичко Киро повторно ќе биде на час…“ – пренесе твитер-профилот на Нант.

 

Се вчитува...