Навивачите на Евертон бесни: Рафа е** се свињо… (ФОТО)

Карло Анчелоти замина од „Гудисон Парк“ па Евертон сеуште ја бара замената за италијанскиот стратег. Едно од имињата кои се споменува во англиските медиуми е Рафа Бенитез, за кој Англичаните пишуваат дека само формалности го делат од превземање на составот од Ливерпул меѓутоа навивачите на клубот имаат спротивни размислувања од раководството.

Имено, пред стадионот на „сините“ одекнаа транспаренти со погрдни имиња за Шпанецот од добро позната причина. 61-годишникот шест години го предводеше лутиот ривал Ливерпул, а притоа често знаеше да го навреди градскиот ривал, велејќи дека Евертон е „мал клуб“.

Се вчитува...