Навивачите на Интер со поддршка на кирилица за Звезда и Станковиќ пред мечот со Милан (ВИДЕО)

Црвена Звезда утре ќе му гостува на Милан во реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лигата на Европа. Првиот меч во Белград заврши без победник 2-2, а по доаѓањето на „црвено-белите“ во Милано тие добија неверојатен пречек од навивачите на лутиот ривал на Милан, Интер.

Му посакаа добредојде на својот миленик, Дејан Станковиќ.

 

Се вчитува...