НБА лигата го казни Јокиќ поради „флопинг“ (ВИДЕО)

Денот за одмор во НБА лигата донесе казна за српскиот кошаркар Никола Јокиќ од две илјади долари поради „флопинг“. Истиот доаѓа од натпреварот помеѓу Денвер и Сакраменто, а спорната ситуација е пред крајот на последната четвртина.

Во неа Србинот во обид да изнуди прекршок при обидот за реализација падна на земјата, а раководството на НБА лигата кое има цел да ги спречи ваквите обиди во иднина пресуди против актуелниот најкорисен играч на финалната серија.

Се вчитува...