НБА на Божиќ без Јокиќ, но со Леброн, Дурент и Дончиќ (ФОТО)

На речиси два месеца пред отварањето на новата сезоната во најсилната кошаркарска лига познати се и противниците кои први ќе затропаат со топките на официјален натпревар во сезоната 2021/22.

Па така на 19. октомври силите ќе си ги одмерат актуелниот шампион, Милвоки и минатогодишниот полуфиналист Бруклин, а нешто подоцна и седумнаесеткратниот шампион Лос Анџелес Лејкерс и шесткратниот шампион Голден Стејт.

Божиќниот спектакл пак ќе биде покус за МВП-то на сезоната 2020/21, Никола Јокиќ, чиј Денвер не се најде меѓу десетте екипи кои ќе разигруваат на 25. декември. Меѓутоа фановите ќе можат да уживаат во дуелот на Леброн Џејмс и Кевин Дурент, а ќе игра и Словенецот Лука Дончиќ.

Покрај Лејкерс и Бруклин, на овој ден ќе бидат одиграни и дуелите помеѓу Јута и Далас, Њујорк и Атланта, Милвоки и Бостон, Феникс и Голден Стејт.

Се вчитува...