НБА Топ 10: Акција од учебник на Јута (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Голден Стејт, Мајами, Мемфис, Минесота, Филаделфија и Јута.

Најубавиот потег на вечерта им припадна на кошаркарите на Јута кои егзекутираа транцизија како од учебник.

Се вчитува...