НБА Топ 10: Атрактивни забивања, Дончиќ и Јокиќ

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Денвер, ЛА Лејкерс, ЛА Клиперс, Филаделфија, Мајами, Далас, Чикаго, Оклахома, Голден Стејт и Сакраменто.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања, но меѓу нив место имаше и за Лука Дончиќ и Никола Јокиќ.

Се вчитува...