НБА Топ 10: Богдановиќ може да погоди и од „соблекувална“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Мемфис, Индијана, Орландо, Атланта и Феникс.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања, а меѓу нив место имаше и за Богдан Богдановиќ кој погоди обид за три поени речиси од половина терен.

Се вчитува...