НБА Топ 10: Бруталните забивања на Ентони Едвардс (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Вашингтон, Шарлот, Кливленд, Минесота, Феникс и Филаделфија.

Најубавиот потег на вечерта го отслика бруталното забивање на Ентони Едвардс над Алпен Шенгун.

Се вчитува...