НБА Топ 10: Брутално забивање на Тејтум (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Атланта, Бруклин, Кливленд, Далас, Портланд и Лејкерс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Тре Јанг, Јусуф Нуркиќ и Џејсон Тејтум…

Се вчитува...