НБА Топ 10: „Џинот“ Марјановиќ има и „мека рака“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Њу Орлеанс, Далас, Минесота, Чикаго, Лејкерс, Сакраменто, Мајами и Њујорк.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Бобан Марјановиќ кој во својот богат репертоар има и шут за три поени…

Се вчитува...