НБА Топ 10: Додавањата низ цел терен се заштитен знак на Јокиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11. натпревари по кои на победи се радуваа Денвер, Минесота, Мајами, Клиперс, Бруклин, Индијана, Мемфис, Милвоки, Голден Стејт, Лејкерс и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта повторно се најде Никола Јокиќ…

Се вчитува...