НБА Топ 10: Дончиќ ги усоврши своите потези (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Чикаго, Далас, Вашингтон, Детроит, Индијана, Голден Стејт и Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Лука Дончиќ…

Се вчитува...