НБА Топ 10: Експлозија на Дени Авдија (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Бруклин, Далас, Минесота, Детроит, Кливленд, Торонто и Феникс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и израелскиот интернационалец со српско потекло, Дени Авдија…

Се вчитува...