НБА Топ 10: „Ер“ Лејкерс во изведба на Џејмс и Дејвис (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилјата кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Голден Стејт, Милвоки, Мемфис, Бостон и Лејкерс.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најде дуото Леброн Џејмс – Ентони Дејвис и спектакуларното забивање кое овие двајца го изведоа.

Се вчитува...