НБА Топ 10: Харден и не бил „дебелко“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Бруклин, Мемфис, Феникс, Портланд и Лејкерс.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на Џејмс Харден кој одлично го проследи промашувањето на Милс за силно забивање.

Се вчитува...