НБА Топ 10: Ја имаме секвенцата на годината (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 15 натпревари по кои на победи се радуваа Њујорк, Индијана, Вашингтон, Феникс, Голден Стејт, Атланта, Бруклин, Филаделфија, Мајами, Чикаго, Минесота, Лејкерс, Оклахома, Портланд и Јута.

Најубавиот потег на вечерта се случи на натпреварот помеѓу Бруклин и Кливленд…

Се вчитува...