НБА Топ 10: Јанис со брутален постер над Нуркиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Индијана, Чикаго, Милвоки, Минесота, Њу Орлеанс, Њујорк и Клиперс.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања, а најубавото му припадна на Јанис Адетокумпо кој кој „постеризираше“ Јусуф Нуркиќ.

Се вчитува...