НБА Топ 10: Јокиќ и Кари погодуваат со звукот на сирената (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Атланта, Шарлот, Феникс, Бруклин, Денвер и Чикаго.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Никола Јокиќ и Стеф Кари.

Се вчитува...