НБА Топ 10: Јокиќ како против мали деца, монструозно забивање на Адебајо (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победа се радуваа Филаделфија, Детроит, Бруклин, Мајами, Орландо, Атланта и Денвер.

Меѓу најубавите потези на вечерта повторно се најдоа Никола Јокиќ и Бем Адебајо…

Се вчитува...