НБА Топ 10: Колинс со „постер“ за Ембид (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои Филаделфија избори „мајсторка“ во серијата против Атланта, додека Клиперс ја доби „мајсторката“ против Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу останатите се најдоа Тре Јанг, Руди Гоберт и Џоел Ембид, но најубавиот потег на вечерта му припадна на Колинс.

Се вчитува...