НБА Топ 10: „Лоб-сити“ Денвер (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Сакраменто, Детроит и Феникс.

Меѓу најубавите потези два пати се најде Арон Гордон со атрактивни забивања…

Се вчитува...