НБА Топ 10: Маестрални додавања на Богдановиќ и Дончиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Голден Стејт, Атланта, Мајами, Њу Орлеанс, Индијана, Орландо, Далас, Денвер и Јута.

Меѓу најубавите потези на вечерта се најдоа и Богдан Богдановиќ и Лука Дончиќ…

Се вчитува...