НБА Топ 10: Монструозни забивања на Јанис, Ленард и Зубац (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два плејоф натпревари по кои Јута поведе со 2-0 против Клиперс, додека Милвоки намали на 2-1 против Бруклин.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за „пострите“ на Јанис Адетокумпо, Каваи Ленард и Ивица Зубац.

Се вчитува...