НБА Топ 10: Монструозни забивања на Јанис (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одиграна „мајсторката“ помеѓу Бруклин и Милвоки по која во следната фаза од разигрувањето за титула продолжуваат Бакс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Јанис Адетокумпо и неговите монструозни забивања…

Се вчитува...