НБА Топ 10: Монструозно забивање на Каваи Ленард (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари по кои до изедначување на 2-2 во сериите против Филаделфија и Јута стигнаа Атланта и Клиперс.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на Каваи Ленард…

Се вчитува...