НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 12 натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Кливленд, Минесота, Атланта, Мајами, Бруклин, Чикаго, Њу Орлеанс, Детроит, Бостон, Денвер и Голден Стејт.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања, блокови и „циркус шутеви“.

Се вчитува...