НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни десет натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Вашингтон, Бостон, Бруклин, Торонто, Њу Орлеанс, Денвер, Чикаго, Феникс и Индијана.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања и поени со звукот на сирената…

Се вчитува...