НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победи се радуваа Лос Анџелес Лејкерс, Орландо, Торонто, Мемфис, Њу Орлеанс, Денвер и Лос Анџелес Клиперс.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања, но меѓу нив со борбеноста се најде и Дерик Роуз…

Се вчитува...