НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилното кошаркарско првенство беа одиграни првите четвртфинални натпревари во историското издание на НБА Купот по кои во полуфиналето се пласираа Индијана и Њу Орлеанс по триумфите над Бостон и Сакраменто.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни блокови и забивања, но и тешки обиди од кои најубавиот од нив му припадна на Халибуртон.

Се вчитува...