НБА Топ 10: Незапирливот Јанис и немиосрдниот Дурант (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само еден натпревар во кој Бруклин на крилјата на Кевин Дурант поведе со 3-2 во серијата против Милвоки.

Меѓу најубавите потези на вечерта покрај Дурант имаше место и за Јанис Адетокумпо.

Се вчитува...